beton architektoniczny

Beton architektoniczny

Przez lata beton traktowany był wyłącznie przez pryzmat jego właściwości budowlanych . Stad też plasował się on nieustannie jako materiał drugorzędny. Taki punkt widzenia wyznaczał mu rolę tworzywa pośredniego, wymagającego dodatkowego wykończenia oraz stylizacji.

Dzisiaj beton architektoniczny wykracza poza tę formułę, stając się materiałem o niepowtarzalnym wzornictwie. Jego specyfika powala spełnić nawet najbardziej wyszukane wymagania projektantów w odniesieniu do faktur oraz kolorów. Niezwykła trwałość i łatwość pielęgnacji betonu architektonicznego, pozwala mu zachować niezmieniony design przez wiele lat.

Coraz częściej pojawiają się zupełnie innowacyjne zastosowania betonów architektonicznych. Wzbogacają one wykończenia wielu obiektów - zarówno budowlanych, jak i mieszkalnych. Co więcej, beton architektoniczny doczekał się już nawet swoich imitacji . Zjawisko to potwierdza tylko fakt, iż jest on ewidentnie znacznym krokiem architektury w stronę nowoczesnych rozwiązań przyszłości.
ciekawostka

Niezwykła trwałość i łatwość pielęgnacji betonu architektonicznego,
pozwala mu zachować niezmieniony design przez wiele lat.

Beton architektoniczny to materiał stworzony dla koneserów o jasno określonych wymaganiach estetycznych. Cechuje go zaskakująca trwałość, porównywalna do wytrzymałości betonu budowlanego. Jednakże w porównaniu do owego surowego odpowiednika,(oba materiały różnią bowiem użyte domieszki do betonu) beton architektoniczny stworzony został przede wszystkim, by zapewniać niepowtarzalne wrażania designerskie. Na to jednak, jaki będzie ostateczny jego wyraz wpływ ma wiele czynników, które rozpoczynają się już na samym etapie produkcji. Głównym wyznacznikiem wyglądu betonu architektonicznego jest jego projekt, faktura oraz kształt. W toBETON dbamy o to, aby ostateczny efekt naszych form był zawsze absolutnie imponujący.
Coraz powszechniejsze staje się zastosowanie betonu architektonicznego w aranżacji wnętrz oraz projektowaniu zewnętrznych elewacji budynków użyteczności publicznej. Betonowe płyty dekoracyjne, tworzące okładzinę, nadają bowiem budynkom niepowtarzalny, industrialny charakter. Owa industrialność jest powszechnie najmodniejszym trendem architektonicznym, wykorzystywanym przez największych światowych projektantów. Popularność betonu architektonicznego wynika także z faktu, iż jest on materiałem uniwersalnym. Z powodzeniem można go wykorzystać także do aranżacji przestrzeni mieszkalnych (ściana z betonu architektonicznego to współcześnie pewność najmodniejszej aranżacji!) Bez względu na miejsce, doskonały efekt nowoczesnej powierzchni w toBETON jest absolutnie pewny…
Beton architektoniczny to niewątpliwie materiał przyszłości. Jego wytrzymałość oraz trwałość zależy jednak od specjalnie wyselekcjonowanych materiałów. Firma toBETON, wykorzystując najnowsze technologie oraz specjalne domieszki do betonu, stworzyła najlepszej jakości beton architektoniczny, ewidentnie wyróżniający się na tle pozostałych materiałów konkurencyjnych. Beton architektoniczny skład swój zawdzięcza wielogodzinnym pracom badawczym, które ostatecznie doprowadziły do uzyskania innowacyjnego produktu. Cena betonu architektonicznego jest zatem ceną za doskonały produkt- trwały, nieskomplikowany w utrzymaniu oraz o ponadczasowym designie.
płyty dekoracyjne na ścianę
płyty betonowe
płyty z betonu architektonicznego dekoracyjnego